Current news
Wersja polska
Zaproszenie
Koncepcja
Organizatorzy
Koszt uczestnictwa
Ważne daty
Miejsce konferencji
Ceremonia Otwarcia
Imprezy
Twórcy strony
Idea and Organizers
Conference Co-Chairs
The Melville Society
The Conrad Society UK
The Conrad Society US
The Conrad Society PL
IBACL, Univ. of Silesia
Centre College
Web Designers
Conference Program
Poetry Night
Call for Papers
Section One
Section Two
Section Three
Section Four
Sekcja polska
Conference venue
Szczecin in Brief
Hotel Campanile
Novotel Szczecin
How to get there?
Conference costs
Important deadlines
Additional Attractions
Conference publications
General information
Stylesheet
Selection Committee
Important dates
Tall Ships' Races 2007
Supporting events
Schedule of events
Organization Office
Official homepage
Patrons and Sponsors
Recommended links
Contact
Survival Polish
Join Melville-L
Join Conrad-L
Administrative interface
Melville Forum
Jerusalem 2009

Lokalizacja konferencji i zakwaterowanie

Lokalizacja -- Zakwaterowanie -- Program konferencji -- Audytoria -- Inne lokalizacje

 VI Miedzynarodowa Konferencja The Melville Society odbędzie się w Szczecinie: wielokulturowym, europejskim mieście o hanseatyckiej historii związanej nierozerwalnie z morzem. Szczecin, położony o 16 km od zachodniej granicy Polski, 80 km od bałtyckiego wybrzeża i 150 km od Berlina znajduje się w miejscu strategicznego przecięcia najważniejszych szlaków komunikacyjnych - morskich, lądowych i powietrznych - dzięki czemu goście zagraniczni nie powinni doświadczyć problemów natury logistycznej, a uczestnicy z Polski - szczególnie ci podróżujący koleją - dotrą na miejsce wygodnie i często bez kłopotliwych przesiadek.  Lokalne lotnisko Szczecina mieści się w Goleniowie (odległym o 45 km). Lądują tam samoloty z Londynu, Kopenhagi i Warszawy; linia kolejowa łączy Szczecin ze wszystkimi ważniejszymi miastami w Europie. 
   Dzięki swemu kosmopolitycznemu charakterowi, wielowiekowej morskiej tradycji, architektonicznemu pięknu i oraz statusowi ważnego ośrodka gospodarczego i kulturalnego, Szczecin został wybrany  gospodarzem  najważniejszego żeglarskiego wydarzenia w Europie: wielkiego finału regat żaglowców Tall Ships' Races w roku 2007, który ogłoszony został przez UNESCO Rokiem Conrada. Z tej właśnie okazji organizatorzy szczecińskiego święta zaprosili naukowców do współpracy - i w ten sposób Konferencja zyskała wymarzoną oprawę. Uczestnicy  Konferencji  będa mieli okazję doświadczyć  jednocześnie intelektualnej uczty na najwyższym światowym poziomie i wspólnotowego święta żeglarzy z całego świata Między 4 a 7 sierpnia 2007 roku Szczecin gościć będzie około 1.5 miliona osób, które przypłyną, przyjadą lub przylecą do miasta, by wziąć udział w niezliczonych imprezach głównych i towarzyszących, jakie zorganizowane zostaną przy okazji wizyty nieomal dwustu żaglowców, wśród których dwadzieścia jednostek to żaglowce klasy A: największe i najpiękniejsze na świecie. Wśród imprez towarzyszących znajdą się liczne koncerty, pokazy, przedstawienia teatralne, przeglądy filmów, barwne parary uliczne, parady statków pod żaglami i wiele innych atrakcji, których nie sposób doświadczyć w żadnych innych okolicznościach. Wszystkie one - na mocy umowy z Organizatorami  Finału regat - dostępne będą dla uczestników Konferencji.

Lokalizacja Konferencji

Obrady konferencyjne będą miały miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie terenów Regat. Hotele, w których znajdują się sale obrad  znajdują się na pograniczu ścisłego centrum Szczecina: Wały Chrobrego, gdzie cumować będą żaglowce i gdzie odbywać się będą wszystkie imprezy odległe są od nich o 15-20 minut spacerowego marszu; centrum miasta - muzea, teatry, kawiarnie - 0 10 minut; taki też dystans dzielić będzie uczestników od wygodnej i taniej kawiarenki internetowej, oraz dworca kolejowego i terminalu autobusowego. Autobusy wahadłowe z lotniska docierają bezpośrednio do hoteli, nie ma więc potrzeby wynajmowania znacznie droższych taksówek. Biorąc pod uwagę przewidywaną liczbę gości Szczecina, nie polecamy podróży samochodem. Już teraz wiadomo, że przestrzeń parkingowa będzie bardzo ograniczona.

Zakwaterowanie

Jako organizatorzy Konferencji nawiązaliśmy współpracę z hotelami Campanile Szczecin (**) i Novotel Szczecin (****), które zaoferowały uczestnikom konferencji konkurencyjne ceny i zagwarantowały dostępność miejsc aż do 30 września 2006 r. W hotelach mieszczą się wyposażone w sprzęt sale obrad, w których będą miały miejsce sesje równoległe. Hotele będą także odpowiedzialne za usługi cateringowe w czasie sesji. Aby zobaczyć  zdjęcia - należy kliknąć w umieszczone poniżej logo wybranego hotelu:

 
 

CAMPANILE SZCZECIN
ul. Wyszyńskiego 30
70-203 Szczecin
tel:  +48 (091) 481 77 00
fax: +48 (091) 481 77 01

NOVOTEL SZCZECIN
Al. 3 maja St. 31
70-215 Szczecin, Poland
tel: +48 (0) 91 480 14 00
fax: +48 (0) 91 480 14 44

Należy dokonywać rezerwacji z dużym zapasem czasowym pamiętając o tym, że w czasie finału Tall Ships' Races Szczecin 2007 miasto odwiedzi 1.5 miliona gości. Można to uczynić dokonując rezerwacji online, lub wysyłając do hotelu formularz rezerwacyjny (faxem lub by e-mailem). Jeżeli Państwo życzyliby sobie jednak rezerwacji w hotelu wyższej kategorii, rekomendujemy niniejszym położony w pobliżu hotel Radisson SAS. Łącza do stron internetowych innych szczecińskich hoteli znajdziecie Państwo tutaj. Zalecamy jednak gorąco skorzystanie z oferty hoteli współpracujących z nami. Uwaga: formularze zgłoszeniowe są anglojęzyczne lecz bardzo "przyjazne dla użytkownik", ceny - ze względu na zmienny kurs złotówki - podane są w dolarach amerykańskich.

Audytoria

Piękne audytorium na zdjęciu to sala teatralna Teatru Współczesnego w Szczecinie, która znajduje się w  pobliżu hoteli i na terenie finału Regat. Takie rozwiązanie  jest dla uczestników Konferencji i gości wykładów plenarnych rozwiazaniem optymalnym. Sala mieści ok. 350 słuchaczy i wyposażona jest w sprzęt niezbędny do wszelkiego rodzaju prezentacji. W teatrze znajduje się także piękne lobby, w którem można zorganizować przerwy w obradach. O ostatecznych decyzjach będziemy jednak informować uczestników w późniejszym terminie.


 


Inne lokalizacje

Dodatkowe imprezy w ramach konferencji, jak wieczory poetyckie z Laurie Robertson-Lorant, Ralphem James em Savarese i Stephenem Andrewsem, przegląd filmów Melville'owskich i Conradowskich film screenings, koncerty szant i pieśni morza, zwiedzanie muzeum i wystawa książek planujemy zorganizowac w następujących miejscach:
(łącza poniżej odsyłają bezpośrednio do Instytucji, z którymi prowadzimy rozmowy)

1) Muzeum Narodowe w Szczecinie
2) Teatr Współczesny w Szczecinie (lobby - na zdjęciu z prawej)
3) Kino Pionier (najstarsze kino na świecie)
4) Hall hotelu Novotel
5) Inne lokalizacje